- Reklama -zprávy
- Reklama -udalosti

Srovnání VPN HMA VPN versus SwitchVPN: Kterou z nich vybrat?

Kterou z těchto VPN vybrat: HMA VPN, nebo raději zvolit SwitchVPN? Proklepli jsme si obě VPN, přičemž výsledek srovnání je 8,2/10 vs 5,2/10.

Rychlost připojení HMA VPN vs SwitchVPN, která je vyšší?

Rychlost stahování (download) a nahrávání (upload) dat je asi nejdůležitější parametr, platí to i o HMA VPN a Switch VPN.

První jmenovaná v našem testu dosáhla rychlosti 82 Mb/s, u druhé 30 Mb/s. HMA VPN se projevila o 52 Mb/s rychlejší než Switch VPN.

Rychlost nahrávání udává upload, u HMA VPN test naměřil 79 Mb/s. SwitchVPN jsme naměřili hodnoty 32 Mb/s, čili je o 47 Mb/s pomalejší.

Parametr rychlost odezvy dosáhl u první VPN hodnoty 11 ms. Konkurenční SwitchVPN skript naměřil 91 ms. Nižší rychlost odezvy je výhodnější, takže HMA VPN byla o 80 ms lepší.

Bodový součet recenze HMA VPN vs. Switch VPN tak činí 7 /10 : 3/10.

Povede se HMA VPN přehrávat Netflix?

Vysoká rychlost připojení je důležitým parametrem pro odblokování Netflixu, HMA VPN tuto funkci umí. Obvykle stačí spustit VPN a zvolit příslušnou zemi, Switch VPN cizojazyčný Netflix odemknout zvládne.

Díky VPN lze sledovat i blokovaná YouTube videa, přičemž Switch VPN takovou schopnost nezahrnuje. Druhá z porovnávaných VPNek funkci odblokování videí na YouTube zvládá.

U VPN doporučujeme ohlídat také další funkce, jako je ochrana před únikem DNS, multi-hop připojení a whitelist. Pro příklad HMA VPN obsahuje ochranu před DNS únikem a Switch VPN např. nemá funkci whitelistingu.

U funkcí VPN je tak skóre 7 /10 versus 5/10.

Jak je na tom HMA VPN v šíři nabídky zemí?

Málo serverů v kombinaci s vysokým počtem uživatelů se může podepsat v nízké rychlosti VPN, HMA VPN má ve správě 1 050 serverů, v katalogu Switch VPN jsme zjistili 290 serverů. První z porovnávaných VPN tak nabízí o 760 víc .

VPN doporučujeme vybírat také podle počtu zemí, který u SwitchVPN během psaní článku byl 34. Srovnávaná VPN nabízí 218, čili o 184 víc. V tomto srovnání tedy vítězí .

Důležitý je také počet zařízení, jež mohou VPN současně používat a kterých HMA VPN zvládá 5. SwitchVPN v jeden moment připojí 3 zařízení. Celý výčet parametrů najdete v článku srovnání VPN.

Jaké platformy umí HMA VPN a jaké nabízí Switch VPN?

Mezi nejdůležitější vlastnosti VPN se řadí nabídka podporovaných zařízení, HMA VPN zvládá přístroje na platformě Android a zabezpečí přístroje iPhone. Druhá SwitchVPN iPhony s iOS zvládá, zařízení se systémem Android standardně dokáže připojit.

Vydávání informací o uživatelích se řídí jurisdikcí, kde má VPN svoje sídlo. HMA VPN sídlí ve Velké Británii. Druhá porovnávaná VPN má původ v Indii.

Rozhraní HMA VPN je lokalizována v češtině, SwitchVPN česky nastavit nelze.

Ve známkování podporovaných platforem dosáhla HMA VPN známky 10/10, SwitchVPN si nese hodnocení 7/10.

Srovnání ceny HMA VPN versus SwitchVPN

Switch VPN lze předplatit od 98 Kč měsíčně, předplatné druhé z VPN můžete mít již od 59 Kč měsíčně. Hodnocení VPN za poměr ceny a funkcí je 9/10 pro první, respektive 3 /10 pro druhou jmenovanou.

Related Posts

Comments

PR článek

Nejnovější články