Osobní ochranné prostředky (OOP) chrání zaměstnance před úrazy a jiným poškozením zdraví. Zákon stanoví, že jsou to veškeré prostředky určené k tomu, aby je zaměstnanci používali k ochraně svého zdraví a bezpečnosti při práci.
Povinnosti zaměstnavatelů při poskytování ochranných prostředků
Podle ustanovení zákona č. 124/2006 Sb. o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci a nařízení vlády č. 395/2006 Sb. o minimálních požadavcích na poskytování a používání osobních ochranných pracovních prostředků je zaměstnavatel povinen poskytovat zaměstnancům certifikované ochranné pomůcky bezplatně, a to v následujících případech:
- pokud nelze riziko při práci odstranit nebo omezit technickými prostředky (např. technologií výroby),
- nelze-li pracovní riziko odstranit nebo omezit prostředky kolektivní ochrany (jako je v praxi např. protihluková stěna),
- pokud nelze riziko práce odstranit nebo omezit metodami a formou organizace práce (směny, rotace zaměstnanců, práce v odděleném protihlukovém prostoru atd.).
Seznam osobních ochranných pracovních prostředků pro konkrétní druh práce by měl být upraven vnitřním předpisem zaměstnavatele, který zohledňuje ustanovení platných a účinných právních předpisů, jakož i podmínky zaměstnavatele a druh činnosti. Širokou nabídku certifikovaných pracovních prostředků (splňujících příslušné normy) naleznete v e-shopu Monterkovo.cz. Zářivý úsměv nám sice zaměstnavatel neproplatí, ale bílý úsměv přispěje k celkové pohodě a příjemnému pocitu z bytí, k čemuž nám v pohodlí domova pomohou bělící pásky na zuby.
https://casopisliving.cz/thermomix-sensor-se-postara-o-spravnou-teplotu-peceni-take-u-kolacu-buchet-ci-chleba/
https://casopisstavba.cz/vodni-postel/
https://krasny-dum.cz/kvalitni-markyza-do-exterieru-musi-obstat-v-nekolika-krocich-vime-v-jakych/