- Reklama -zprávy
- Reklama -udalosti

Prvák na vysoké? Jak úspěšně začít studium VŠ.

Když nastoupíte na vysokou školu, začínáte s čistým štítem. Nikoho nebude zajímat, jací jste byli na střední a řada věcí bude také fungovat úplně jinak. Co se bude počítat, jsou jen vaše aktuální výsledky.

  • Rychle zajeďte nové koleje. Na vysoké vám nikdo nebude připomínat, že musíte dokončit domácí úkol, nebo vás čeká důležitá přednáška. Od vás se očekává, že budete připraveni a sami si naplánujete váš čas. Time management je nedílnou součástí vysokoškolského studia.
  • Plánujte dopředu a buďte motivovaní. Na konci prvního týdne budete vědět, kdy má být splněn téměř každý úkol na semestr. Neexistuje žádný důvod, proč byste se měli stresovat kvůli papírům, nebo velkým testům večer před tím, než přijdou na řadu.
  • Nebojte se profesorů. Zúčastněte se jejich úředních hodin. Profesoři vám mohou pomoci a poskytnout vám rady i akademickou podporu. V každém případě bude dobře, když o vás budou vědět a budou cítit váš zájem o studium.
  • Nezapomínejte na přednášky. Ne vždy se vám bude chtít, ale přednášky jsou nedílnou součástí vysokoškolského studia. Buďte aktivní a choďte i na ty, na které nemusíte.
  • Dobře spravujte své peníze. Vytvořte rozpočet a najděte způsoby, jak ušetřit peníze. Pokud využíváte kreditní kartu, používejte ji moudře. Plaťte své účty včas a neutrácejte každý měsíc více, než si můžete dovolit zaplatit.

Tip: Pro všechny nové, ale i zkušenější studenty je zde možnost vypracování seminárních prací, nebo anonymní vypracování bakalářských prací na zakázku. Povinnostní může být mnohem víc, než na staré dobré střední a když není čas a chuť, tyto služby jsou ideální variantou.

  • Užijte si co nejvíce své vysokoškolské období. Je to jeden z nejzajímavějších zážitků vašeho života a ubíhá velmi rychle. Rychleji, než byste si mysleli.
  • Nedávejte si příliš mnoho úkolů a povinností, nezkoušejte toho dělat příliš mnoho nebo se nepokoušejte potěšit příliš mnoho lidí. Hledejte rovnováhu.

Related Posts

Comments

PR článek

Nejnovější články