- Reklama -zprávy
- Reklama -udalosti

Zhubněte, aniž byste museli držet diety. Stačí omezit tyto nepotřebné tuky

Po svátkovém období se těla většiny nás vzpamatovávají a ne jedna žena uvítá rady, jak se dostat zpátky na svou původní váhu. Aniž by své tělo mučila těžkými a drastickými dietami.

Přestat přijímat tuky je pro naše tělo nemožné – a pokud bychom tak učinili, určitě by to bylo i kritické. Každá potravina obsahuje totiž určité procento tuku a zatímco některé se mohou pyšnit těm zdravým, jsou i takové, které bychom ze svých jídelníčků měli vypustit. Jsou to zejména nasycené a transmastné tuky, které zvyšují cholesterol. Které to však konkrétně jsou?

Pozor na polotovary
Nejčastějším prohřeškem v jídelníčku u většiny lidí jsou polotovary, ať už slaného nebo sladkého typu. Tyto polotovary totiž obsahují největší množství ztužených tuků a transmastných kyselin, například jde o různé kynuté koláče, zákusky, hotová těsta a hranolky.

Sladkosti omezte co nejvíce
Většina běžných sladkostí a levných čokolád obsahuje také ztužený tuk nebo trans-mastné kyseliny. Platí to io různých oplatkách a kexících s náplní, jakož i pro různé tyčinky s polevou nebo levnou čokoládovou náplní. Vyhýbejte se i nejlevnějším čokoládám nebo jejich náhražkám.

I mléko umí být hrozbou
Problémem z pohledu tuků jsou také plnotučné mléko a některé mléčné výrobky s jeho obsahem. Pozor si proto dávejte na většinu másel, uzené či neuzené sýry nebo některé druhy jogurtů. Plnotučné mléčné výrobky je lepší vyměnit za nízkotučné, které obsahují zdravější tuky.

Related Posts

Comments

PR článek

Nejnovější články