- Reklama -zprávy
- Reklama -udalosti

Nejlepší triky na dlouhověkost, které vzešly z minulého roku: Tyto se vyplatí vyzkoušet

Dlouhověkost byla minulý rok jedním z předních témat, o kterém se hodně diskutovalo. Zkoumala se myšlenka měření dlouhověkosti na základě kvality našeho života, ne na základě délky našeho života v letech. A toto jsou nejlepší strategie, které vzešly právě z loňského roku.

Strategie 1: Zařaďte do svého jídelníčku potraviny podporující dlouhověkost
Jak informuje odborník na dlouhověkost člen National Geographic a zakladatel Blue Zones v jednom, Dan Buettner, toto je 5 potravin, které dlouhověkost skutečně podporují: bylinka známá jako ostropestřec mariánsky dostupná v různé podobě, káva Ikaria z řeckého ostrova Ikaria, avokádo, banány a dokonce i kynuté těsto. Zaměřil se na ně kvůli jejich výživným a cenným vlastnostem.

Strategie 2: Uvědomte si účinky různých druhů živočišných bílkovin
Podle doktora funkční medicíny Franka Lipma, může konzumace živočišných bílkovin ovlivnit geny dlouhověkosti po čtyřicítce kvůli způsobu, jakým se ukládají v těle. V konečném důsledku mohou stimulovat gen, který blokuje schopnost buněk zbavit se stresu nebo schopnost nahrazovat staré buňky novými. Dobrá zpráva ale je, že existuje jeden druh živočišných bílkovin, který nemá na dlouhověkost takový negativní vliv. Je to právě kolagen, avšak krmen trávou. Celkově bychom ale měli upřednostnit rostlinné bílkoviny před živočišnými.

Strategie 3: Vždy upřednostňujte spánek
Další odborník na dlouhověkost Sergey Young považuje spánek za „nejúžasnější kliniku dlouhověkosti na světě“, a to z dobrého důvodu. Spánkem dáváte tělu klíč jak si skvěle odpočinout, načerpat energii a tím se současně omlazovat. Je skvělým prostředkem podpory zdraví mozku, imunity, svalů a metabolismu. Skutečně tedy podporuje samotnou dlouhověkost.

Strategie 4: Přidejte různé praktiky podporující zdraví
Jak říká portál dále, kromě spánku Young zdůrazňuje také důležitost každoročních zdravotních prohlídek či vyhýbání se kouření. K prostředkům podpory dlouhověkosti můžete zařadit konzumaci převážně rostlinné stravy. Pokud už se neumíte vzdát masa, upřednostněte to, které pochází ze zvířat krmených ve volné přírodě, v domácím chovu. Důležitý je samozřejmě každodenní pohyb, meditace v různé podobě a vše, co vám přináší potěšení na duši i těle.

Strategie 5: Opalujte se, ale bezpečně!
Bývalý biochemik a autor bestsellerů v New York Times, Robb Wolf, zase propaguje důležitost udržování dostatečné hladiny vitamínu D v těle. Přestože existuje množství zdrojů vitamínu D, nic nahradí pobyt na slunci. Samozřejmě všechno v rovnováze, protože ta je klíčová. Pobyt na slunci je třeba podpořit vhodným opalovacím krémem na ochranu pokožky před jinými nepříjemnými záležitostmi.

Related Posts

Comments

PR článek

Nejnovější články