- Reklama -zprávy
- Reklama -udalosti

Proč je důležité při cyklistice myslet na své zdraví

Jedna česká pranostika praví, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Z pohledu cyklistiky je jedno, zda používáte horské kolo, či klasické silniční kolo. Stačí však jeden nečekaný pád a váš život se může převrátit vzhůru nohama. Nic vám nepomůže ani kvalitní životní pojistka. Vždy je lepší myslet na své zdraví včas a vážným úrazům hlavy a páteře předcházet.

Myslete na zdraví páteře

Pryč jsou doby, kdy se páteřní chrániče používaly pouze pro lyžování ve vysokohorských střediscích. Nyní, když se spousta mladých cyklistů věnuje trialovým jízdám, či skáčí na U rampě, je riziko poranění páteře a ochrnutí velmi vysoké. Nemusíte se stydět páteřní chrániče oblékat. Je lepší být přehnaně opatrný, než pak na invalidním vozíku litovat, že jste neobětovali pár stovek za tuto skvělou vychytávku.


Při sportu je vždy na místě opatrnost, při neopatrnosti může i ten největší sportovec skončit na invalidním vozíku.


Dávejte pozor na to nejcenější co máte

Zákon o provozu na pozemních komunikacích hovoří jasně. Helmy jsou povinné pro všechny do osmnácti let. To však neznamená, že by se jich měli dospělí zbavit a automaticky předpokládat, že k úrazu hlavy může dojít pouze u dětí, či v extrémních podmínkách. Nehodu na kole můžete však mít, i když jedete pomalu po cyklostezce do zaměstnání. Stačí nešikovně spadnout z kola hlavou na obrubník a neštěstí je na světě.

Pozor na oči

Chystáte-li se na nějaký větší výšlap do hor, určitě si doma nezapomeňte cyklistické brýle. Nejenže vás nebude dráždit vítr při jízdě z kopce, ale zmírníte riziko štípnutí otravným hmyzem. Navíc kvalitní brýle s UV filtrem, či dokonce polarizační brýle ochrání váš zrak před škodlivým ultrafialovým zářením.

S tím vám také pomohou krémy s ochranným UV faktorem, na hory volte alespoň SPF 35, pokud máte citlivou pleť, tak klidně i silnější, dětem kupte klidně SPF 50. Ať jim vzpomínky na parádní cyklovýlet nezkazí popálená pokožka s puchýři.

Related Posts

Comments

PR článek

Nejnovější články