- Reklama -zprávy
- Reklama -udalosti

Chronický ekzém může vzniknout velmi nenápadně, ale jak se jej zbavit?

Chronickému ekzému je často přezdíváno ekzém žen v domácnosti a má to své opodstatnění. Tato nejčastější forma ekzému se totiž objevuje nejčastěji tehdy, pokud vaše pokožka přichází často do styku s různými chemikáliemi, alergeny anebo chlorovanou vodou, která velké spoustě z nás teče z vodovodních kohoutků. Toto neustálé narušování kožní bariéry zabraňuje jejímu přirozenému obnovování, pokožka vysychá a následně může také praskat. Jak předejít horším stádiím chronického ekzému a v nejlepším případě se ho úplně zbavit?

Příznaky chronického ekzému

Nejčastějším příznakem chronického ekzému je v jeho začátku nepříjemně suchá pokožka. Pokud tento problém ignorujete a máte pocit, že se nic neděje, brzy se na vaší pokožce začnou tvořit mikroprasklinky. Na první pohled nejsou zřetelně viditelné, jejich přítomnost však dokážete poznat například tehdy, když pro desinfekci rukou používáte přípravek s obsahem alkoholu a ruce vás štípou. Pokožka může být drsná, šupinkovatí anebo je zarudlá.

Jak chronickému ekzému předcházet a jak jej léčit

Vzhledem k tomu, že je v mnoha případech ekzém z opotřebování způsoben prací s chemikáliemi, doporučujeme pro tuto práci používat rukavice nebo bariérový krém Dermaguard, které předejdou styku pokožky s přípravky. Do gumových rukavic je vhodné navlékat také bavlněné rukavice, které jsou pro pokožku příjemnější. Dále je rozhodně důležité dodávat pokožce dostatečnou hydrataci prostřednictvím krémů k tomu určeným. Bariérový krém Dermaguard má nejen funkci ochrannou, ale také hydratační. Pomáhá regeneraci podrážděné kožní bariéry.

Použití bariérového krému

Bariérový a hydratační krém Dermaguard je vhodné aplikovat každých 4-6 hodin. Krém neobsahuje žádné vonné esence, které by pokožku nadále dráždily, pokožku nemastí a rychle se vstřebává. Je vhodný jako prevence na chronický ekzém, ale také proti opruzeninám nebo atopického ekzému. Vhodný pro dospělé a děti od 6 měsíců.

Related Posts

Comments

PR článek

Nejnovější články