- Reklama -zprávy
- Reklama -udalosti

Cvičíte rádi doma? Chybět by vám neměla podložka na cvičení

Cvičíte rádi doma? Chybět by vám neměla podložka na cvičení
Pro lidi milující cvičení doma existuje nepřeberné množství pomůcek, které jim při tréninku pomáhají. Některé pomůcky umožňují větší variabilitu cviků, jiné slouží ke zpevnění a některé zvyšují komfort cvičení. Do poslední kategorie patří podložka na cvičení, bez které se neobejdou jogisté či příznivci dynamického cvičení

K čemu slouží podložka na cvičení

U slova podložka na cvičení si většina lidí představí karimatku. Na tuto představu zapomeňte. Dnes se vyrábějí podložky ze speciálních materiálů, které umožňují komfortní cvičení a chrání sportovce před zraněním. Podložku využijete v interiéru i exteriéru. Chrání tělo před chladem a dodává mu oporu při cvicích. Díky podložce nehrozí cvičícímu podvrtnutí kotníku při uklouznutí. Zároveň podložka odstraní problém s nerovností podlahy. Měkčí typy podložek chrání vaše klouby a tlumí otřesy při dopadu končetin na podlahu.

Při kterých sportech využijete podložku

Podložka na cvičení se skvěle hodí pro různé protahovací cviky, při kterých se vám sejde i guma na cvičení. Oceníte ji při tréninku břicha, ale také při různých cvicích s vlastní váhou. Mezi největší uživatele podložek patří jogisté. Při cvičení jógy pomáhá podložka s názvem jógomatka. Podložky byste proto měli vybírat především podle druhu cvičení, ke kterým budou sloužit. Na jógu potřebujete měkčí podklad, ochranu proti uklouznutí a dostatečný rozměr na cviky v poloze ležmo. Zároveň jsou jogomatky tenčí, aby mohl jogista dosáhnout spojení se zemí a stabilitu při cvicích vyžadujících rovnováhu. Pro dynamické cvičení, například na aerobic nebo HIIT trénink, si pořiďte podložku větší tloušťky, která bude tlumit otřesy. Její povrch musí bránit uklouznutí a dokonale přilnout k povrchu.

Hlavní parametry pro výběr podložky

Dobrý přehled o typech podložek si uděláte kliknutím na stránky e-shopu inSPORTline, kde naleznete bohatý výběr pomůcek pro sportovce. Při výběru berte v úvahu různé parametry, které vám pomohou zkvalitnit váš trénink. Nejdůležitější je bezpečnost, a proto by měla mít podložka protiskluzový povrch. Hodně záleží i na vaší váze a výšce. Štíhlejší lidé ocení měkčí podložky. Velmi vysocí lidé si musí ověřit délku podložky. Většina podložek se vyrábí v šířce 60 cm. Širší by vám zbytečně překážely při přenášení a skladování. Vyhněte se podložkám vyrobeným z PVC, které vylučují nebezpečné karcinogeny. Zvolit můžete například přírodní kaučuk nebo eko PVC. Povrch podložky bývá hladký nebo drsnější. Některé podložky mají každou stranu jiné struktury, což vyhovuje při různé intenzitě cvičení. Hlavně ženy velmi přihlížejí k designu. V tomto směru se můžete vyřádit a vybrat si ze stovek barev a vzorů.

Related Posts

Comments

PR článek

Nejnovější články