- Reklama -zprávy
- Reklama -udalosti

I židle dotváří atmosféru při stolování

Jsou dřevěné, plastové, barevné, čalouněné, ale také z přírodních materiálů či barové. Židle jsou jedním z bytových doplňků, který dokáže styl kuchyně či jídelny výrazně podtrhnout nebo sjednotit. Vybrat si však ze současné široké nabídky může být dost obtížné.

Jak vypadá ideální židle do kuchyně?

Při výběru židlí do kuchyně hraje roli nejen jejich design, ale také kvalita, údržba a, řekněme si upřímně, také cena. Jejich výběr je podmíněn řadou faktorů, a než dospějeme k té dokonalé, musíme toho opravdu hodně vidět a ti nerozhodnější i hodně zkusit. Tak podle čeho vybírat? Jistě je rozdíl v tom, jestli židle do kuchyně vybírá starší manželský pár nebo mladá rodina s malými dětmi. Protože stylová a elegantní židle s měkkým čalouněním by asi nebyla tou nejlepší volbou pro nejmenší členy rodiny. Podíváme-li se však na nabídku moderních kousků z kvalitních a snadno udržitelných materiálů, například plast či kvalitní ekokůže v kombinaci se dřevem či kovem, zůstaneme v němém úžasu. Pestrost tvarů, stylů a barev nám dává tolik možností, že nám ani na mysl nepřijde truchlit za čalouněnou elegancí. I židle dotváří atmosféru při stolování

Dalším neméně důležitým faktorem při výběru židle do kuchyně je její ergonomie. Není přece jedno, jak se nám bude u stolu sedět! Židle musí být dobře tvarovaná, pohodlná a měla by se vejít pod stůl. Co se týče designu židlí, měly by ladit s celkovým stylem zařízení a působit sjednocující. Tím jen umocní příjemnou atmosféru stolování. To samozřejmě neznamená, že musí být zákonitě nudné a uniformované! Zajímavým oživením může být, zvolíme-li více barevných provedení v jednom stylu nebo k jídelnímu stolu umístíme i židle zcela odlišného stylu. Dosáhneme tím nejen oživení prostoru ke stolování, ale určitě budeme i originální a styloví. Pokud bychom to tedy shrnuli, ideální židle do kuchyně je ta, která nejvíce vyhovuje našim požadavkům a našemu jedinečnému vkusu.

Jaké jsou nejnovější trendy židlí do kuchyně?

Dinner table

I když máme každý svůj jedinečný styl, přece není občas na škodu podívat se na aktuální módní trendy v bytovém designu. Zjistili bychom, že uniformované stolování už dávno není IN a v kurzu je hravost, míchání barev, ale také kombinování různých stylů. A tak kromě barevného kontrastu můžeme zkusit s trochou fantazie zapracovat i do moderního prostoru jemný náznak klasiky. Konzervativní kuchyňský stůl zase naopak oživíme moderními plastovými či kovovými židlemi. Výsledkem tohoto všeho bude neopakovatelný design kuchyně či jídelny, ve které se nám bude příjemně stolovat.

Related Posts

Comments

PR článek

Nejnovější články