- Reklama -zprávy
- Reklama -udalosti

Data na důležité milníky ve vztahu. Kdy byste měli spolu bydlet či mít svatbu?

I když se říká, že v lásce vy se neměli řídit pravidly, existují jisté mantinely, ze kterých bychom neměli vybočovat. A má to svůj důvod!

Společné bydlení
Sdílení jednoho prostoru, bytu, domu – to je pro mnohé ženy ukazatelem vážnosti vztahu. Není divu, že se tak hrnou do toho, aby se svojí polovičkou bydleli. Častokrát však přitom přehlížejí důležitý fakt – a to, že právě společné bydlení může přinést nesmyslné hádky, v horším případě dokonce i rozchod. A to bez ohledu, zda je pro vás daný muž “ten pravý“.

Podle odborníků bychom měli učinit tento vážný krok minimálně po pololetí společného setkávání. Má to své opodstatnění. Při sdílení jednoho příbytku si totiž najednou uvědomíte, že vaše polovička není tak ideální, jak jste si na začátku představovali – a na to, abyste to zvládli bez hádek a zbytečných negativních emocí, je potřeba uvědomovat si chyby toho druhého (a samozřejmě naučit se je přijímat). To se začíná dít přibližně během třetího měsíce vztahu, kdy opadá prvotní zamilovanost a na svého partnera se začínáme dívat stále realističtěji. Pozor, některým párům to trvá dokonce až rok – a tak se skutečně s touto volbou nespěchejte a raději počkejte.

Zásnuby/ svatba
Ideální doba na uzavření manželského svazku neexistuje – a to, že se po letech nerozvedete, nezávisí na tom, kolik se budete před svatbou poznávat. Faktem však je, že ti, co do manželství vhoupli bez delšího čekání, jsou k rozvodu náchylnější. Důvod je jednoduchý, svého partnera většinou dostatečně dobře neznali. Samozřejmě, hlavním důvodem je, že na svém manželství jeden z dvojice, v horším případě oba, přestal pracovat.

Ne nadarmo se říká, že bychom po zásnubách měli počkat alespoň rok. V průměru je však ideální čas (od chození až po oficiální ano před oltářem) o trochu větší – a datuje se na tři až čtyři roky.

Děti
Nejzávažnější a největší rozhodnutí v životě dvou lidí. V tomto případě je číslo nejvíce jmenné, jelikož faktory, které ho ovlivňují, jsou o něco silnější. To, kolik bude čekat 25letá žena se nedá porovnat s tím, kolik bude čekat 35letá žena, nemluvě o finančním zabezpečení či momentální kariérní situaci.

Pro ženy, které ještě nedovršily třicetku, by měla být podle průzkumů ideální doba na to, aby počali s vybráním partnerem dítě, přibližně 3-5 let. To nám totiž umožňuje nejen dodatečně poznat muže, se kterým chcete vychovávat své potomky, ale zároveň i připravit podmínky pro to, abyste svou ratolest mohli přivítat na tomto světě. Po třicátce se tento čas krátí a ženy čekají v průměru jen rok, maximálně dva.

Related Posts

Comments

PR článek

Nejnovější články