- Reklama -zprávy
- Reklama -udalosti

Češi si oblíbili práci z domu, na to reaguje mnoho firem, včetně společnosti Mars.

Před rokem 2020 z domu pracoval jen malý zlomek Čechů, přesněji 4 %. Kdežto nyní se procento lidí pracujících z domova vyšplhalo až na 37 %, minimálně tak to ukazují data výzkumné společnosti Ipsos. To je podnět, který přiměl mnoho společností jednat. Společnost Mars taktéž nezahálí a oznamuje podmínky nové iniciativy Budoucnost práce.

Zaměstnanci společnosti Mars si mohli již dříve užívat například flexibilitu pracovní doby, prostor podněcující spolupráci nebo přátelský přístup k domácím mazlíčkům v kanceláři. Ovšem nová pracovní metoda s názvem Budoucnost práce nabízí ještě větší svobodu v tom kde, kdy a jak spolupracovníci společnosti Mars vykonávají své pracovní povinnosti. Flexibilní přístup byl navržen na základě rozložení 50:50 (kancelář versus práce z domova).

Pandemie COVID-19 vyvolala zatím největší narušení způsobu práce v moderní historii. Víme, že není možné se jen tak vrátit k tomu “jak to bylo dříve“. Mnohým z nás chyběla osobní spolupráce – spolutvoření, spontánnost a spojení, ke kterému dochází, když se setkáme. Zjistili jsme ale, že z práce na dálku, kratších schůzek a méně cestování můžeme také těžit. Naše nová strategie Budoucnost práce umožňuje našim spolupracovníkům vyvážit soustředěnou práci (doma/na dálku) a společnou práci (v kanceláři). Těšíme se, že jakmile to okolnosti dovolí, přivedeme tuto strategii k životu, a to ve všech 4 lokalitách našeho klastru ve střední Evropě: v České republice, na Slovensku, V Maďarsku a v Rumunsku” říká Daria Maslovskaya, ředitelka lidských zdrojů společnosti Mars pro střední Evropu.

Kancelář zůstává i nadále nedílnou součástí pracovního života, ale nyní více než kdy dřív, je i místem pro budování vztahů, vytváření nových nápadů a posilování firemní kultury. Hlavním předpokladem nového konceptu kanceláře je zmapovat činnosti, které v ní lidé vykonávají. Výsledkem jsou kancelářské prostory, které jsou rozděleny do zón odpovídajícím konkrétním úkolům: interakce, týmová práce, analytická práce nebo generování nápadů.

Společnost Mars myslí také na domácí mazlíčky svých spolupracovníků. Pokud se totiž spolupracovník rozhodne trávit svůj pracovní den v kanceláři, jeho domácí mazlíček je více než vítaný.

Related Posts

Comments

PR článek

Nejnovější články